1. Močový měchýř projevuje se těsně pod místem, kde začínají růst vlasy
2. Tlusté střevo na spáncích a na bočních stranách čela
3. Tenké střevo uprostřed čela
4. Játra mezi obočím
5. Slezina okolo očí, pod obočím a směrem k uším
6. Žlučník na víčkách
7. Nadledviny těsně pod očima
8. Slinivka břišní okolí kořenu nosu
9. Žaludek ve střední části nosu
10. Srdce na špičce nosu
11. Průdušky pod nosem (nosní dírky)
12. Plíce na tvářích od nosu až po uši
13. Pohlavní orgány okolí úst a na části brady
14. Ledviny na bradě
 
Hlubší vrásky na čele znamenají, že jsou zatížena střeva.                                
TLUSTÉ STŘEVO - vše, co nemůžete odpustit sobě či jiným, se na duchovní úrovni nalézá právě zde. Kolik křivd a neodpuštění se v nás asi nalézá?
Tlusté střevo vyjadřuje schopnost odpouštění a opuštění starého a nepotřebného, vyrovnání se s minulostí.
 
Máte-li mezi obočím svislé vrásky, vaše játra by potřebovala regeneraci.  
JÁTRA vyjadřují náš názor - pohled na svět. Proto máme tento orgán také propojen s pohybovým aparátem a očima.
Levé oko odpovídá slezině, pravé oko játrům. Většinou člověk vidí na každé oko trochu jinak. Horní víčka, resp. část pod obočím odpovídají slezině. Pokud je tato oblast oteklá, vaše slezina je přetížená.                                              
SLEZINA - orgán, který ač neprávem, bývá podceňován. Je uklízeč odpadu a zrcadlo naší povahy. Slezina - vyjadřuje schopnost nezabývat se zbytečným, netrpět křivdami.               
Dlouhé obočí znamená dlouhověkost.
 
Oblast pod očima odpovídá ledvinám. Tmavé kruhy mohou znamenat, že vaše ledviny jsou stažené z přemíry soli. Nateklá spodní víčka – mnoho tekutin, většinou ne nejvhodnějších.                                                                                                           LEDVINY - jsou dvě jako partneři a jejich hlavni funkcí je vyjádření vztahu.                                                                                                                                        
 
Špička nosu náleží vašemu srdci.                                                                          
SRDCE - je centrem všeho dění a vyjadřuje osobnost, postoje k životu. Vše se pak projevuje v ostatních "zázračných" tkáních (žily, cévy i krev samotná). Představuje náš cit.
 
 
Střed nosu náleží žaludku.                                                                           
ŽALUDEK - kolik jme schopni pojmout informací asi ani netušíme, ale kolik a co jsme schopni strávit se dozvíme‚ až onemocní náš žaludek. Tedy spíše co už nejsme schopni. Žaludek - často na něj působí naše finanční situace - náš postoj k ní.
                                                                                 
Kořen nosu mezi očima zrcadlí slinivku, pokud je tam hlubší vodorovná vráska, je vaše slinivka přetížená.                                                                                                     SLINIVKA - je vyjádřením lásky přijímané i dané.
                         
Tváře zrcadlí vaše plíce. Drobné pupínky na tvářích znamenají zahleněné plíce - příliš mléka a živočišných bílkovin.                                                                                   
PLÍCE - tak jako příroda je v harmonii i naše duše potřebuje mít účty vyrovnané. Plíce tedy symbolizují rovnováhu mezi braním a dáváním.
 
Horní ret = žaludek a tenké střevo 
Spodní ret = tlusté střevo 
Koutky = dvanácterník
 
Oblast mezi nosem a horním rtem a brada zrcadlí pohlavní orgány. Často se stává, že ženy mívají v těchto oblastech problémy právě před nebo v průběhu menstruace.  /odráží vztahy mezi partnery/     
Dělá se vám druhá brada? Je pravděpodobné, že váš lymfatický systém a zažívání jsou příliš uvolněné.                                                                                               LYMFATICKÝ SYSTÉM - Kvalitní proudění lymfy nám pomáhá v rovině duchovní zbavovat se zloby, nešvarů, neodpuštění, křivd a bolestí, pomáhá nám čistit myšlení, pomáhá nám zbytečně neulpívat na zbytečnostech a zbytečně se v nich nepitvat, pomáhá nám zachovat si čistou hlavu, radost v životě a chuť jít dál.
 
Právě v těchto uvedených oblastech lze jednotlivé orgány stimulovat jemnou masáží, hlazením, poklepem na uvedená místa, nebo "hraním si s ouškem".
 
 
 

 

OBLIČEJ / RUCE

ZÓNY V OBLIČEJI

    Při odhadu zdravotního stavu si orientální diagnostika pomáhá pozorováním tzv. displeje obličeje. Využívá se zde faktu, že veškeré orgány v našem těle jsou vzájemně propojeny a jejich stav se odráží na tzv. reflexních zónách. Stav jednotlivých orgánů se pak velmi dobře odráží...

Reflexní zóny čaker

    Každá ze sedmi čaker má na chodidle svou reflexní zónu (viz obr. č. 19) a stejně tak i všechny tělesné orgány. Takové reflexní zóny orgánů máme na několika místech těla, kde jsou zároveň nervová zakončení (např. ruce, obličej, uši, hlava) a kde se věrně zrcadlí stav příslušných...