Zázračná čínská medicína: Masírujte denně tento bod a výsledky vás okouzlí

26.04.2016 14:16
Fotka uživatele MEMI.
MEMI
 

Zázračná čínská medicína: Masírujte denně tento bod a výsledky vás okouzlí
V čínské medicíně jedná o extrémně důležitý bod. Nazývá se San Yin Jiao, někdy označovaný také zkratkou SP6. Tento přímo magický bod se nachází na vnitřní straně lýtka na obou nohách. Jeho masáž přináší tělu řadu zdravotních přínosů.
Používá se u mužů i žen, ale zvláště přínosným je pro něžnější pohlaví, protože ony jsou více náchylné na stres, chronickou únavu a nedostatek spánku.
Masírováním bodu SP6 dokáží ženy dokonce i zlepšit svůj vzhled a vyřešit mnohé zdravotní potíže, o kterých si blíže povíme v tomto článku.
Jak najít bod SP6
Před tím, než přejdeme k popisu jednotlivých zdravotních účinků, je třeba si nejdříve definovat přesnou polohu bodu San Yin Jiao. Pro jeho lokalizaci bodu přiložte 4 prsty nad vnitřní výběžek kotníku tak, jak to znázorňuje úvodní obrázek. Tam by se měla pod kostí nacházet malá jamka.
No a právě v daném místě pod bércem (nosná kost dolní končetiny), se nachází náš hledaný bod SP6, který budeme masírovat.
Kdy masáž provádět
Masáž by se měla opakovat každý den. Je možné ji dělat v kteroukoli denní či noční hodinu, ale nejlepším časem je večer a měla by trvat alespoň 10 minut.
Nyní se pojďme blíže podívat na zdravotní přínosy, které vám masáž uvedeného bodu přinese.
Stabilita trávicího systému
Masáž bodu San Yin Jiao dokáže odstranit nadýmání a vyřešit i mnohé jiné zdravotní potíže s vaším trávicím systémem.
Stimulace vaječníků a dělohy
Masírování tohoto bodu je obzvláště důležité pro ženy, které se snaží otěhotnět, protože stimuluje činnost vaječníků a dělohy.
Pravidelný menstruační cyklus
Masáží bodu SP6 se u žen zlepší menstruační cyklus a také dojde k odstranění nebo zmírnění menstruačních bolestí.
Zlepšení elasticity pokožky
Chcete-li podpořit činnost vaší sleziny, pak pravidelně masírujete bod San Yin Jao. Výsledkem správné funkce sleziny bude i zlepšení elasticity a zdraví vaší pokožky.
Stimulace produkce hormonů a intimní žádostivosti
Masírováním tohoto bodu dokážete vyřešit mnohé hormonální problémy, zvýšit chuť na intimní život a také si dopomůžete k znovuzískání vaší ženské smyslnosti.