Silná meditace ve dvou krocích.

02.03.2016 15:55

Silná meditace ve dvou krocích.


Technika rychlého sjednocení srdce a mozku (Heart-Brain Quick Coherence® Technique).

Tato meditace je mocnou technikou, která vám umožní přesunout se ze stresu do okamžitého klidu. Technika Quick Coherence kultivuje sjednocení srdce a mozku - to čemu např. atleti říkají "být v zóně". Byla upravena do dvou jednoduchých kroků, které můžete provést okamžitě - kdekoliv jste.

Každý z těchto kroků nezávisle vysílá signál vašemu tělu, že jste odstartovali posun ke klidu a míru. Společně tyto kroky vytvoří prožitek, který nás vezme zpátky k přirozené harmonii. Do stavu, ve které jsme dříve již byli, předtím, než jsme začali přerušovat naše spojení srdce-mozek skrze naše podmiňování.


Krok 1: Soustředění na srdce a klidný dech

Zaměření na srdce: přesuňte svoji pozornost na oblast srdce a začněte dýchat o něco pomaleji než obvykle, jakoby váš dech vycházel z vašeho srdce.

Tento krok je silnou technikou sám o sobě a můžete jej použít kdykoliv máte pocit, že jste zahlceni denními událostmi nebo se prostě jen chcete více propojit se svým já.

Tím jak zpomalujete dech, posíláte tělu (a obzvláště srdci) signál, že jste v bezpečí a můžete obrátit svou pozornost dovnitř.

srdce - torus

Krok 2: Aktivujte pozitivní pocit

Pokuste se upřímně prožít obrozující pocit jako je ocenění nebo péče o někoho nebo něco ve vašem životě. Nejsnazší způsob je myslet na krásné místo, na blízkého přítele nebo milovaného.

Klíčem je nejprve vytvořit pocit - nejlépe jak dovedete, a pak tento pocit přijmout - opět nejlépe jak dovedete.

Vaše schopnost udržet tento pocit je to, co zachovává optimální konverzaci mezi vaším srdcem a mozkem.

Stejně jako u jiných dovedností zjistíte, že čím více budete procvičovat toto sjednocení, tím snazší to bude a tím spíše budete nacházet vnitřní rovnováhu. A čím více se budete vědomě věnovat tomuto cvičení, tím přirozenějším tento proces pro vás bude.

Zároveň se snazším dosažením úrovně sjednocení srdce a mozku také objevíte schopnost udržet toto propojení po delší dobu.

Nalezení vnitřního klidu a míru se stane něčím, co můžete kultivovat svojí vůlí, a to vám umožní být mnohem pružnější, když se vaše životní podmínky stanou náročné, stresující. Tuto techniku můžete praktikovat kdekoliv a kdykoliv.

Převzato z www.greggbraden.com.
Původní článek: A Powerful 2-Step Meditation for Inner Peace and Calm.

Přeložil Váša Vaší.