Plíce a Tlusté střevo

 

Plíce a tlusté střevo

 

Plíce.
Nádech a výdech v sobě zahrnuje schopnost brát a dávat. Dýchání musí být harmonické, tak i braní a dávání v životě musí být v harmonii. Braní ve smyslu, zda nám ostatní dovolují svobodně dýchat a žít, zda nám k tomu druzí dávají potřebný prostor a čas a nedusí nás a dávání ve smyslu, zda umožňujeme druhým svobodně jednat a uvažovat, zda je nesvazujeme, duchovně neznásilňujeme jejich křehké nitro příkazy a naplňováním ne jejich, ale svých přání, zda je necháváme volně dýchat.

Nedostatek pohlazení, soucítění a lásky rodiče často nahrazují materiálními věcmi, nemají čas se s dítětem posadit a tak mu koupí, co chce a pak říkají, že chce koupit všechno, co vidí, že mu nic není dost. Dítě ale jen volá po pozornosti, potřebuje brát lásku, bezpečí a pocit rodinné harmonie. Když se mu nedostává, dusí se, začínají dýchací potíže. Svobodně, bez potíží dýchat znamená mít všechny rád. Vše vnímat radostně, s láskou. Odpouštět i těm, kteří nás svírají a jejich činy vidět jako nedokonalost ducha a ne jako snahu vědomě nám ublížit a znepříjemnit život. Rodiče, naplňujte své domovy láskou, pro dobro svých dětí i pro štěstí své.

Plíce jsou symbolem kontaktu a komunikace s vnějším světem, po kůži jsou plíce druhým nejvýznamnějším kontaktním orgánem. Dech je naší pupeční šňůrou, která nás pojí s životem samým a se všemi ostatními živými tvory, všichni dýcháme tentýž vzduch.

Léčivá formulka plic:
Přijímám život v dokonalé rovnováze.


 

Tlusté střevo
Střevo je cesta, tlusté střevo zapracovává a zahušťuje odpady – vzpomínky a minulost, ale také z nich odčerpává potřebné – vše, co prožijeme, má svůj smysl na cestě k poznání. Ale ruku na srdce – kdo z nás ve svém životě na něco nepěkného, obtížného a neradostného nevzpomíná, kdo v sobě nenosí nedořešenou minulost? Rodinné rozepře mezi rodiči a dětmi, vzpomínky na nevydařené manželství, na křivdy v zaměstnání, na protěžování druhých na náš úkor, to vše v sobě nosíme zdánlivě zapomenuté. Když se o situaci nebavíme, jsme v klidu, ale její nepatrné připomenutí si těchto životních bolestí a pocitů ublížení v nás vyvolává strach, malou, ale skutečnou touhu po odplatě, po splacení bolesti bolestí. Chceme, aby se těm, kteří nám ublížili, přihodilo v životě něco podobného. A tak se sžíráme navzájem, ničíme druhé i sebe.

Hleďme si zejména své životní cesty, dokažte odpustit těm, kteří zaseli bolest do vašeho života a svým životem okolí hlaďte. Nevytvářejte zlo, vždyť je ho kolem nás už tak tolik. Zbavte se starých problémů a budete mít volnou cestu. Pokud trpíte zácpou, začněte tím, že vyházíte ze svých skříní vše, co jste rok nepotřebovali. Půjde to těžko, ale pomůže vám to zbavit se i starých myšlenek.

Léčivá formulka tlustého střeva:
Snadno se zbavuji toho, co už nepotřebuji. Minulost je pryč a já jsem svobodný.


 

Podpořit své plíce a tlusté střevo bychom měli nejen tím, že budeme v harmonii přijímat a vydávat, že budeme využívat ze situací, které k nám přichází to, co potřebujeme a jsme schopni pochopit, a to přebytečné vypustíme, že se nebudeme obalovat hmotou a zbytečnostmi, ale také jejich očistou, kterou bychom jim měli dopřát každý rok v jejich nejaktivnějším období, tj. na podzim.

 

Plíce a tlusté střevo

 

Orientální diagnostika plic a tlustého střeva 

Plíce diagnostikujeme v hlavní zóně na tvářích, kde jsou ohraničeny svým párovým orgánem - tlustým střevem.

Plíce - další diagnostické prvky
 barva tváří živě červená - zánět v plicích, růžová až namodralá - dušnost, bílá až průsvitná - možnost TBC (+ modrání uší), namodralé až nafialovělé skvrny na tvářích - možnost vnitřního krvácení

 chřípí nosu ukazuje stav našich průdušek, např. začervenání ukazuje na zánět průdušek
 silně zduřelá křídla nosu - přetížení dýchacích orgánů, nedostatečně využitá kapacita plic
 velikost a tvar nosních dírek zespodu je odrazem stavu našich plic
 modrání nosu, tváří a čela, ramena stažená dozadu - astma
 extrémní bledost - rozvinutá plicní choroba
 problémy se zuby - 7. zub stolička
 souvislost se středním uchem a Eustachovou trubicí
 problémy s rameny, loktem a rukou zevně
 problémy s 5., 6. a 7. krčním obratlem a 2., 3. a 4. hrudním obratlem
• irisdiagnostika: plíce v duhovce najdeme v pravém oku mezi 9. - 10. hod. a v levém oku mezi 2. - 3. hod.

   

Stav našich plic ukazuje, jak v harmonii máme příjem a výdej, jak umíme brát a dávat. Ukazuje, zda dovolíme druhým, aby se nadechli, jak potřebují a také zda nám je toto umožněno, zda se necítíme dušeni.
 

Hlavní diagnostickou zónou tlustého střeva je dolní ret, především jeho vnější část.

Oslabené tlusté střevo - další diagnostické prvky
 zduření spodního rtu vnější části - plné střevo

 jasně červený spodní ret - zánět tlustého střeva

 hladká, světle červená místa v koutcích úst - prekancerózní stav střeva
 hnědý dvorec kolem úst - střevní choroby
 zahnědlé zuby - potíže se střevy
 zahnědlý dvorec kolem očí - zácpa
 krvavě červený jazyk - střevní katar
 celý jazyk potažený a popraskaný s červenou skvrnou na špičce - střevní koliky, porucha střevního svalstva, většinou zácpa
 suchý jazyk u kořene těžký povlak - vředový proces ve střevě
 hemeroidy - zánět sliznice tlustého střeva
 příčná vráska pod spodním rtem - hemeroidy
 pigment na spodním víčku - hemeroidy
 prohlubeň uprostřed brady - žilní zatížení konečníku, sklon k tvorbě hemeroidů
 zápach z úst - toxicita střeva
 problémy se zuby - 6. zub stolička
 otok na lícních kostech - hromadění přebytků a hlenu
 problémy se 4. a 5. bederním obratlem
 irisdiagnostika: tlusté střevo obkružuje zorničku, věneček ukazuje na toxicitu tlustého střeva, zácpu

   

Tlusté střevo je ukazatelem, jak umíme třídit situace, které k nám přicházejí, jak je zpracováváme a především, jak je umíme opouštět a vypouštět. Je především o tom, jak umíme odpouštět a zbavovat se minulosti.

 

DETOXIKACE TLUSTÉHO STŘEVA

 
Tlusté střevo je základem našeho zdraví, základem našeho imunitního systému. Zodpovídá nejen za časté virózy, ale za veškeré potíže s dýchacími cestami, tlusté střevo má totiž párový orgán plíce. Díky nekvalitní stravě, kterou jsme nuceni konzumovat, je pravidelná očista tlustého střeva základem pro udržení našeho zdraví, o tom, že nedbáme a nečiníme tak svědčí naše prvenství v rakovině tlustého střeva. 
  • Základní rostlinou na kvalitní očistu tlustého střeva je Pure Yucca, rostlina obsahující přírodní saponiny, které pomalu, ale dokonale vymydlí celé střevo stejně jako Jar nádobí. 
  • K detoxikaci čehokoliv jsou nezbytné antioxydanty, které sbírají volné radikály, vznikající při detoxikaci v hojnější míře (Mega Protect, Protect)
  • Střevo pro svou zdravou funkci potřebuje dostatek příznivé mikroflóry, aby udržela rovnováhu mezi všemi mikroorganismy v našem trávicím traktu (AC Zymes, Acydophilus s psyliem, Probio Balance)
  •  
  •