Ledviny a Močový měchýř

 

Ledviny
jsou dvě. Ve dvou žijí lidé - manželé, partneři, milenci. Lze žít i sám, ale není to již život, v němž by se člověk mohl plně rozvinout a uplatnit, protože nejdůležitější pro každého je vztah. Ledviny jsou ve své tělesné funkci zeslabovány nebo posilovány kvalitou našich partnerských vztahů s nejbližšími i s ostatními lidmi, zvířaty a rostlinami.

Ledviny filtrují krev a vytvářejí moč a to asi v poměru 850:1. Stejně tak bychom měli přistupovat k setkáním, rozhovorům a problémům my - vybrat si jen tu část, ze které získáme nějakou zkušenost, dobrou radu, směr a orientaci pro svou další cestu životem - ostatní je přebytečný balast.

Všechny problémy s ledvinami jsou problémy se vztahy. Rozdávejte lásku a pochopení, pohlaďte a pomazlete, nikdy toho není dost. Pokud nebudete dávat dost lásky, ledviny se ozvou bolestí písku nebo kamenů. Važte si svých nejbližších a obdarovávejte je láskou, nezneužívejte nikoho ve vztahu, nemějte strach o vztah - nebudete mít oslabené ledviny.

Léčivá formulka ledvin:
V mém životě jsou vždy správné činy. Z každé zkušenosti vychází jen dobro.

Močový měchýř
v sobě hromadí odpadní látky a vylučuje je z těla ven. Zbavme se i my myšlenek, které nepotřebujeme. Stav močového měchýře ukazuje, jak umíme snášet a vypouštět tlak života. Problémy s ním většinou ukazují na rozzlobenost na partnera nebo vůbec opačné pohlaví, obviňování všech. Lehejme večer do postele vyrovnaní s tím, že co se stalo dnes už nezměním, je to minulost a raději se přitulte k partnerovi a věnujte se chvíli, která je právě teď, protože žijeme právě teď, nejdůležitější je, co děláme teď, ne včera ani zítra.

Léčivá formulka močových cest:
Opouštím vzorec chování ve svém vědomí, který vyvolal tento stav. Jsem ochotný se změnit. Mám se rád a schvaluji své počínání.

Jak poznáte, že máte oslabené ledviny či močové cesty?
 

Podpořit své ledviny a močové cesty bychom měli především láskou. Láska vítězí nad strachem, láska vítězí nad zlobou, láska vítězí nad penězi, láska vítězí nad silou. Láska je totiž síla sil. Važte si sebe stejně jako druhých lidí a milujte se i druhé se všemi nedostatky. V druhých, především v partnerovi, máte ukrytou svou sílu, v jednání druhých najdete klíč k řešení svých životních problémů, vždyť druzí jsou jen vaše zrcadla, skrze nichž máte šanci vidět sebe. Život je radost a škola, berte druhé jako své trenéry a s radostí jejich trénink přijímejte. Nezapomeňte nejen na léčení změnou duchovního postoje a pak tréninku ve vztazích,  ale posilujte je také jejichočistou, kterou bychom jim měli dopřát každý rok v jejich nejaktivnějším období, tj. v zimě.

 

Ledviny a močový měchýř orientální diagnostika

 

Diagnostika oslabených ledvin a močového měchýře

Diagnostická zóna ledvin a močového měchýře se nachází pod očima.

Ledviny - další diagnostické prvky
 vaky po očima - špatná funkce ledvin, městnání

 tmavé kruhy pod očima - zvýšená tvorba a špatné vylučování kyseliny močové
• zduření spodních víček, zabarvení do šedozelena - hromadění kyseliny močové
 prochládání končetin nebo nadměrné pocení
 vlhké dlaně bez sevření
 tmavé skvrny či hrudky pod očima - tvorba kamenů
 vodnaté hrudky pod očima - tvorba cyst
 jasně červené skvrny - zánět
 silně vystupující spánková arterie a červený obličej - zatížení ledvin
• napuchlá brada - zatížení ledvin
• tlustá kůže na čele se silnými vráskami
• pleš nad čelem - přetížení ledvin, časté nucení na moč, přehnaná konzumace jinových potravin
• trvale bílé skvrny na nehtech, nehet prsteníku ztrácí svůj přirozený tvar, ztrácejí se bílé měsíčky na nehtech - chronické onemocnění ledvin
• problémy se sluchem - zhoršení
• problémy se zuby - první řezák = močový měchýř, druhý řezák = ledviny
 problémy s 2 a 3 bederním obratlem nebo SI skloubením
• bolest kolene zezadu
• revmatismus
 souvislost s čelní dutinou
 souvislost s mandlí hrtanu
• irisdiagnostika: poškození ledvin najdeme v pozici v 5.40 na pravém oku a v 6.20 na levém oku

   


 

Potíže s ledvinami ukazují vždy na potíže ve vztazích, zda jsme pochopili vztah jako takový, nelpíme na druhém, umíme poskytnout svobodu druhému i sobě, zvládáme milovat a nevlastnit, podporovat v tom, co chce druhý.
 

Močový měchýř - další diagnostické prvky
 stejné znaky jako u ledvin
• váčky na lícní kosti - zátěž močového měchýře

• irisdiagnostika: potíže s močovým měchýřem najdeme v pozici těsně před 5. na pravém oku a těsně po sedmé na levém oku

   

Močový měchýř ukazuje, jak umíme vypouštět odpadní informace, jak se umíme zbavovat strachu ve vztazích.
 

Prostata - další diagnostické prvky
 stejné znaky jako u ledvin
• irisdiagnostika: prostatu najdeme v pozici těsně po 5. na pravém oku a těsně před 7. na levém oku blíž k zornici

   

Prostata ukazuje, jak prosazuje muž své mužství, zda netlačí anebo se příliš nepoddává.

 

DETOXIKACE LEDVIN A MOČOVÝCH CEST

 
Ledviny filtrují z krve vodu, do které propouštějí odpadové látky, řídí minerální hospodářství. Jejich funkce u zdravých lidí slábne už od 20 let. Jsou však značně předimenzovány a tak stačí i do vysokého stáří plnit své úkoly. Ovšem někteří lidé je stačí vyřadit z provozu velice brzy. Přitom kvalita fungování ledvin rozhoduje o osobnosti člověka a o vzniku řady nemocí: revmatizmu, bolestech páteře, ženských nemocech, impotenci, zánětu prostaty, řídnutí kostí, kožních chorobách, vysokém krevním tlaku a dalších.
  • Vojtěška (Green Health) má silné detoxikační účinky, za které vděčí obsahu chlorofylu, je přírodním prostředkem s diuretickými vlastnostmi, používá se k potlačení chronických a akutních zánětů močového měchýře a prostaty. (Pozor na vysoký obsah vitamínu K, podporuje srážlivost krve, tudíž lidé, kteří užívají léky na srážlivost krve, by neměli vojtěšku užívat!)
  • Nebo kaktus nopál (Nopalin), který nejen čistí a léčí ledviny a močové cesty, ale má mnoho dalších účinků, je to komplexní očistný produkt.