Játra a Žlučník

 

Játra a žlučník

 

Játra ukazují náš vztah ke světu a k lidem, jsou naší továrnou na sny,
to, jak dovedeme milovat, jak dovedeme tolerovat nedostatky druhých, ustupovat, je-li třeba, i když náš názor je blíž k pravdě. Stav našich jater ukazuje, zda s pokorou přijímáme úkoly a výzvy, které před nás život staví, jak soustavně je umíme naplňovat a do jaké míry umíme být Radovánkem. Játra jsou producentem a barometrem naší nálady, přičemž se nejedná o osobní náladu, ale o to, zda vidíme v životě smysl, o základní ladění našeho života, základní temperament.

Játra jsou centrem psychické látkové přeměny.
Mají mnoho funkcí:
 produkovat energii
 ukládat energii
 provádět látkovou přeměnu bílkovin
 zbavovat tělo jedů
Játra oslabuje nezřízenost, přehnaná rozpínavost, příliš jídla, pití, sexu. Vyzývají nás hledat správnou míru, učí nás střídmosti. Ukazují nám, jak učinit stravitelným to, co je tučné (bujné). Podílejí se na výrazu agrese jako sídlo ošklivosti a zloby, učí nás zbavit se jedovatosti.

Játra mají ohromnou regenerační schopnost, tak i pro nás není nikdy pozdě stát se opět malými dětmi, radovat se a být pouhou LÁSKOU.

Léčivá formulka jater:
Znám pouze lásku, klid a radost...

Žlučník ukazuje na naši spokojenost.
Pokud umíme vnímat svůj život pozitivně, jako příležitost, školu a cestu, nemusíme se zlobit a rozčilovat "špatným" chováním druhých, jejich "divnými" názory a hodnotami. Žlučník je agresivní orgán, i člověk s nemocným žlučníkem je agresivní, neustále podrážděný, zlostný a vzteklý, navíc proto, že tuto zlobu neumí nebo nechce adekvátně vyjádřit.

Žlučník nás učí pracovat aktivně s agresí, nepoužít ji jako frontální útok, ale protivníka "namydlit", strávit, zkrotit, co bují a je přebytečné, zbytečné.

Léčivá formulka žlučníku:
Dávej a nic za to nechtěj...


 

Podpořit svá játra a žlučník bychom měli nejen láskyplným postojem ke svému životu a spokojeností se vším, co k nám přichází, ale také jejich očistou, kterou bychom jim měli v naší době plné stresu, chemie, alkoholu, cigaret, nekvalitních potravin a znečištěného prostředí dopřát každý rok v jejich nejaktivnějším období, tj. na jaře.

 

Játra a žlučník orientální diagnostika

 

Diagnostika poruchy jater a žlučníku

Diagnostická zóna jater a žlučníku se nachází mezi obočím nad kořenem nosu. najdete-li v této zóně vrásky (jejich počet, délka a hloubka rozhoduje), můžete diagnostikovat stažení nebo tvrdnutí jater

Játra - další diagnostické prvky
• najdete-li v této zóně vrásky (jejich počet, délka a hloubka rozhoduje), můžete diagnostikovat stažení nebo tvrdnutí jater

 šedivění vlasů
 bílé skvrny v kombinaci s vráskami v jaterní zóně znamenají cysty na játrech nebo změny ve žlučníku
 začervenání bělma v oku - přetížená játra. Při dlouhodobém přetěžování přechází barva bělma postupně do šedé, včetně celkového mírného zešednutí kůže.
 bílé zatvrdlé kuličky na obličeji nebo kolem očí, popřípadě hrudkami v bělmu - zvýšená hladina cholesterolu

 stříbřité ochlupení po těle, tzv. miminkovské chloupky na čele - dlouhodobě zvýšený cholesterol
 zduření zóny jater - zvětšení jater
 pigmentové skvrny, tzv. stařecké skvrny na různých místech pokožky - přetížení jater
 suché vlasy - přetížení jater
 vypadávání vlasů v oblasti temene hlavy - přetížení jater
 bílé místní konečky prstů na rukou - hromadění tuků, vznik cyst a tumorů
• červený, hladký a lesklý jazyk - cirhóza jater
• vpadlé tváře a mírná žloutenka - ukazatel těžké jaterní choroby, především pokud se jedná o pravou tvář
 svislé rýhy na nehtech - oslabení činnosti jater a zvýšenou únavu.
 zežloutnutí, trudovitá pokožka, ekzémy i lupénka - přetížení jater
 problémy se zrakem - zrak je smysl přiřazený k játrům
 spánek - kdo nemůže usnout v noci mezi 1 - 3 hodinou ranní nebo se v této době budí, měl by rychle uvažovat o regeneraci jater
• problémy se zuby - špičáky
• problémy s kyčlemi
• bolest kolene zevnitř
 souvislost s čelistní dutinou
 souvislost s patrovou mandlí
• problémy s hrudními obratli 8, 9 a 10
• irisdiagnostika: poškození jater najdeme v pozici 7:40 - 7:45 na pravém oku

Játra ukazují náš vztah ke světu, to, jak dovedeme milovat, tolerovat, ustupovat, je-li třeba a zároveň jít za naplňováním potřebných úkolů, které před nás život staví. Vyjadřují míru a kvalitu naší komunikace s okolím a chápání přicházejících situací.
Příčinou onemocnění jater je neumírněnost - příliš mnoho jídla, sexu, přehnaná expanze, problémy při hodnocení a spotřebě.

 

Žlučník - další diagnostické prvky
 začervenání v centrální zóně žlučníku a jater - přetížení žlučníku, zablokované žlučovody

 krupička v centrální zóně jater - písek ve žlučníku
 červené vyrážky někdy se žlutým sekretem v této zóně - dlouhodobé přetížení žlučníku
 zelenavé cévky v této zóně - nedostatečná činnost žlučníku
• převislá horní oční víčka - přetížení žlučníku

 vyrážka se žlutým pupínkem v koutku úst - nadměrná funkce žlučníku, neboli nadměrná sekrece žluče
 nárůstek vedle palce nebo s ním rosteme od mládí, tzv. vdovské kosti - tuhnutí jater a žlučníku
• bolesti v pravé lopatce - onemocnění žlučníku
• výrazná nasolabiální vráska (probíhající od okraje nosního chřípí směrem k ústnímu koutku) - bolestivé přetížení žlučovodů
• irisdiagnostika: žlučník v duhovce najdeme také v pravém oku jako játra, jen blíže k zorničce. Malá černá tečka - degenerace žlučníku nebo jeho odstranění (pokud bylo oprávněné), bílá tečka - zánět žlučníku.

Žlučník vyjadřuje naší spokojenost se světem. Jeho stav ukazuje, zda dokážeme vnímat život s láskou a tolerancí, nebo jestli se často hněváme, rozčilujeme či sžíráme uvnitř.
Příčinou onemocnění žlučníku je vztek a nespokojenost.

 

 

 

DETOXIKACE JATER A ŽLUČNÍKU

 
Játra jsou jedním z klíčových orgánů naší látkové výměny. V první řadě produkují žluč. Ta z jater odtéká do žlučníku, kde se schraňuje a postupně je vypouštěna žlučovody do dvanácterníku. Žluč je nepostradatelná pro trávení tuků a proto bolesti žlučníku se objevují nejčastěji poté, co jsme se přejedli tučnými jídly. Dále nás játra zbavují jedů a škodlivin, vyrábějí enzymy, hormony a důležitá rozpouštědla (ketolátky), podílejí se na tvorbě krve, tvoří močovinu, skladují sacharidy a mají ještě mnoho dalších funkcí. Pokud jsou v pořádku, výrazně zvyšují sílu našeho obranného systému a zabraňují např. vzniku rakoviny a aterosklerózy. Játra také ovlivňují kvalitu zraku. Játra jsou považována za orgán zodpovědný za duševní a nervovou činnost. Člověk s dobře fungujícími játry bývá vytrvalý a odvážný. Naopak poruchy jater a žlučníku vedou k tvrdohlavosti, puntičkářství, zbrklosti a ztřeštěnosti.

  • Jaterní buňky čistí a regenerují aminokyseliny a odvod zplodin podporují antioxidanty, zejména selen. Vyzkoušeným a již léty ověřeným je jedinečný produkt CaliVity na našem trhu (Liver Aid)
  • Pokud jsme prodělali jakékoliv jaterní onemocnění, máme játra ztukovatělá nebo cirhózu, pak doporučujeme přidat navíc Arginine Plus, podporuje totiž odstraňování amoniaku a tuků z těla
  • Nutný je cholin a inozitol, což jsou látky nezbytné pro využití a odbourání tuků, navíc změkčují stolici a umožňují tak bezproblémový průběh detoxikace jater. (Super Soya Lecithin)
  • Nezbytnou bylinou je ostropestřec mariánský (jeho rozdrcené semeno), který působí jako významný antioxidant a dále podporuje růst nových jaterních buněk.